close
متخصص ارتودنسی
راه اندازی شبکه نرمش بزرگترین شکست صداوسیما
در شبکه های اجتماعی هوادار ما باشید
صفحه اصلی تالار گفتمان آرشیو عضویت ورود نقشه سایت خوراک تماس با ما طراح قالب مترجم قالب
درباره مــا
استار تی وی
وب سایت استارتی وی با هدف اخبار شبکه های تلویزیونی-فناوری رسانه -سینما. ایجاد گردیده و تابع قوانین کشور بوده همچنین دارای کد ثبت در سامانه وزارت ارشاد می باشد
موضوعات
آرشیو
 • 1397
 • 1395
 • 1394
 • 1393
 • 1392
 • لینک های دوستان

  راه اندازی شبکه نرمش بزرگترین شکست صداوسیما

  462 بازدید یکشنبه 19 مرداد 1393
  لایک: نتیجــــه : 1 امتیــــاز توســـط 1 نفـــر ، مجمـــوع امتیــــاز : 4

  مدیر شبکه نرمش سیما(ورزش) : هنوز نتوانسته ایم ماهیت شبکه را پیدا  و جذب مخاطب کنیم!!!

  مدیر شبکه نرمش:ذائقه مخاطب را عادت به دیدن مسابقات با یک روز تاخیر دهیم !!
   

  ث

   


  موج جدید استفاده از ماهواره با طرز فکر مدیر شبکه ورزش در راه است...

  شبکه ی قرار بود به عنوان پر بیینده ترین شبکه ایران با شد تبدیل شده به شبکه  پخش نرمش و ته مانده برنامه های ورزشی صداوسیما

   

   

  برای دیدن مشروح صحبت های  مدیر شبکه ورزش به ادامه مطلب بروید

  «بجز اینکه برای مخاطب ذائقه‌سازی کنیم باید مخاطب را عادت بدهیم تا مسابقات ورزش را زنده نبیند، راه دیگری جز این وجود ندارد. مردم ما باید بپذیرند که در جامعه اسلامی زندگی می‌کنند و باید بپذیرند که این بازی‌ها اگر مونتاژ شوند و روز بعد پخش شوند، مناسب‌تر خواهد بود. مسابقات جهانی والیبال به ما ثابت کردند که به این وجه بیشتر توجه کنیم.همیشه اصل اول برای ما رعایت شئونات اسلامی است، حتی اگر تصویر فیکس و ثابتی را نشان دهیم تصاویر خلاف شئونات را نشان نمی‌دهیم.»

   

   

  اظهارات بالا راه‌حل مدیر شبکه ورزش برای برطرف کردن مشکلات سانسور در پوشش مسابقات مهم ورزشی است.

   این مدیرتلویزیون همچنین از ناشناس ماندن شبکه ورزش در بین مخاطبان پس از دو سال تاسیس، اظهار ناراحتی کرد.

   

  به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فرشید صادقی که هفته گذشته در محل خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) حاضر شده بود، در بخش دوم از گفت‌وگوی خود با ایسنا ازعلاقه‌ی شبکه ورزش به ساخت برنامه‌های چالشی گفت و در عین حال اظهار کرد خیلی از برنامه‌های شبکه ورزش به ورزش کمک زیادی کرده است و ضعیف‌ترین برنامه شبکه ورزش سیما زیر 60 هزار مخاطب ندارد.

   

   

  در شبکه ورزش برنامه‌ای نداشته‌ایم که با «90» رقابت کند

   

  مدیر شبکه ورزش سیما با این سوال مواجه شد که شبکه ورزش آیا بدل «90» را دارد و چه زمانی می‌تواند از دست «90» خلاص بشود و خود برنامه‌ای را بسازد که اتفاق نویی را برای این شبکه نوپا رقم بزند؟

   

  صادقی با اشاره به اینکه برنامه «90» و عادل فردوسی‌پور همیشه برایش قابل احترام بوده است، گفت: قصد نقد این برنامه را نداریم.

   

   

  مدیر شبکه ورزش در ایسنا

  او درباره رویکرد تلویزیون به سمت ساخت «نود»های اجتماعی، دینی و ... و اینکه تلویزیون از این برنامه به عنوان تراز یک برنامه چالشی یاد می‌کند، گفت: قصد تلویزیون این است که برنامه‌های انتقادی در جهت مصالح رشته‌های مختلف تولید شود؛ نه اینکه خود آن برنامه‌ی مثلا سیاسی را عادل فردوسی‌پور باید اجرا کند. این برنامه‌ها چالشی و به نفع آن جامعه ورزشی، سیاسی، اقتصادی و... خواهند بود.

   

  وی از برنامه‌ «لیگ یک» به تهیه‌کنندگی پیمان یوسفی که در آن به بحث داوری پرداخته می‌شود،‌ به عنوان یکی از برنامه‌های موفق شبکه ورزش نام برد و عنوان کرد: بارها به برنامه‌سازان عنوان کرده‌ام که نباید برنامه‌ها در شبکه ورزش به سمت برنامه «90» گرایش پیدا کنند. هر چند اگر از سر آگاهی باشد، خوب است؛ چون به هر حال همه برنامه‌های ما تقلید است. اما باید بگویم در شبکه ورزش هیچ برنامه‌ای نداشته‌ایم که بخواهد با «90» رقابت کند.

   

  با «90» رقابت کردن اقدامی سهل‌انگارانه است

   

  صادقی با اعتقاد بر اینکه با «90» رقابت کردن اقدامی سهل‌انگارانه است، گفت: نمی‌تواند باور رقابت با یک برنامه ریشه‌دار 10 ساله ایجاد شود؛ به دلیل اینکه ما (مخاطبان) مجذوب عادل فردوسی‌پورهستیم. از طرفی دلمان می‌خواهد برنامه چالشی خوبی در شبکه ورزش داشته باشیم اما الان آمادگی آن را نداریم.

   

  چرا کسی نمی‌گوید «روح پهلوانی» کشتی را یک سانت جلو برد؟

   

  صادقی در نشست ایسنا با اعتقاد بر اینکه خیلی از برنامه‌های شبکه ورزش به ورزش کمک کرده‌اند، در این زمینه گفت: از جمله این‌ برنامه‌ها می‌توان به برنامه «لیگ یک»، «فوتبال 120»، «آن سوی نیمکت» و «روح پهلوانی» اشاره کرد؛ چرا کسی هیچ‌وقت نمی‌گوید «روح پهلوانی» کشتی را یک سانت جلو برده است؟ در حالی که واقعا این گونه بوده است. یکی از اهداف ما در شبکه ورزش این است که جامعه را از تماشاگری به فعال‌گری جلو ببریم. شبکه ورزش فقط نگاه نمی‌کند که چه کسانی آن را می‌بینند.

   

   

  ورزش پایه را راه‌اندازی می‌کنیم

   

  در بخشی از این نشست مدیر شبکه ورزش سیما با این سوال مواجه شد که شبکه ورزش آیا قرار نیست بحث ورزش پایه را راه‌اندازی کند؟ که عنوان کرد: قطعا این کار را می‌کنیم و ورزش پایه را راه‌اندازی می‌کنیم. در این زمینه در حال حاضر ورزش بانوان در دستور کار ما است و تلاش می‌کنیم این پروسه را بیشتر جلو ببریم.

   

   

  حمایت کردن و جسارت دادن شرط دارد

   

  وی در پاسخ به این پرسش که قطعا جسارت مدیران پشت دوربین، سهمی بزرگی در موفقیت عادل فردوسی‌پور داشته است. آیا شما به عنوان مدیر شبکه ورزش پشتیبان مجری و تهیه‌کننده خود بوده‌اید و این جسارت را چقدر به آن‌ها منتقل کرده‌اید؟ اظهارکرد: به هر حال این کار وظیفه‌ی رسانه‌ای ماست که از مجریان و برنامه‌سازانمان حمایت کنیم. اما دو شرط برای برنامه‌سازان و مجریان خود گذاشته‌ایم؛ یکی رعایت ادب و دیگری نقد منصفانه که در چارچوب این دو اصل، راه رفتن بر روی خط قرمز نیز همیشه برای مردم جذاب بوده است. خود من نیز همیشه در برنامه‌سازی راه رفتن بر روی خط قرمز را دوست داشتم به دلیل اینکه جواب داده است. ما در شبکه ورزش خط قرمزی که بگوییم نمی‌توانیم کسی را نقد کنیم یا نکنیم نداریم. اصل ما بر رعایت ادب و احترام و نقد منصفانه است. آن چیزی که مجریان ما در تلویزیون و در یک برنامه چالشی عنوان می‌کنند کاملا شجاعانه است و ما نیز پشت‌شان ایستاده‌ایم. اگر غیر از این چارچوب باشد، ما خودمان هم مجریان‌مان را نقد می‌کنیم برای اینکه از این حد خارج شده‌ایم.

   

  دست و بال بچه‌ها را باز گذاشته‌ایم

   

  صادقی با اعتقاد بر اینکه نزدیک شدن به خط قرمز را همیشه ستایش کرده است، گفت: همیشه همه حمایت‌های لازم را داشته‌ام. خیلی از برنامه‌های ما پیش از این به چالش کشیده شده‌اند و حتی از چالش هم فراتر رفته‌اند؛ به گونه‌ای که مهمان برنامه در حین پخش برنامه استودیو را ترک کرده است. در حالی که مهمانان ما باید آستانه‌ی تحمل خودشان را بیشتر کنند. اگر می‌آیند و در یک برنامه‌ای می‌نشینند قرار به ترک آن نیست. در نتیجه حمایت مطمئنا اتفاق می‌افتد. مطمئنا چون پیش از این هم برنامه‌سازی کرده‌ام و برنامه‌هایم شجاعانه بوده است، دست و بال بچه‌ها را باز گذاشته‌ایم اما با رعایت اصول حرفه‌ای.

   

   

  شبکه ورزش هیچ مسابقه‌ای را بیش از دو بار پخش نمی‌کند

   

  در این نشست، مدیر شبکه ورزش سیما با این سوال مواجه شد که چرا برخی از مسابقات چند باره تکرار می‌شوند و شبکه‌ی ورزش برای انتخاب مسابقات همزمان، تا چه اندازه سلیقه، اولویت و برنامه‌ریزی را دخیل می‌داند؟

   

  وی در این خصوص توضیح داد: در حال حاضر اصلی در پخش مسابقات ورزشی در شبکه ورزش داریم که یک مسابقه یک بار پخش شود و یک بار دیگر نیز تکرار شود. این اصل را ما یک سال و نیم پیش ارائه دادیم. اگر از این به بعد این اتفاق افتاد، باید حتما اعلام بشود. از یک سال و نیم پیش شبکه ورزش هیچ مسابقه‌ای را بیش از دو بار پخش نمی‌کند. تنها زمانی این اتفاق می‌افتد که ساعت پخش این مسابقات دو بامداد تا چهار صبح باشد که برای سومین بار پخش می‌شود. هر برنامه‌ای برای پخش یک مجوز پخش دارد. مسابقاتی که دو بار مهر پخش بر روی آن‌ها خورده شود، بایگانی می‌شوند.

   

  مدیر شبکه ورزش در ایسنا

  مدیر شبکه ورزش سیما در ادامه اعلام کرد: بدترین برنامه شبکه ورزش سیما زیر 60 هزار مخاطب ندارد.

   

   

  پخش مسابقات پس از یک هفته تاخیر!

   

  فرشید صادقی در بخش دیگری از نشست ایسنا با این سوال مواجه شد که چرا برخی مسابقات پس از یک هفته با تأخیر به پخش می‌رسند و سلیقه‌ای در گزارش این بازی‌ها به خرج داده نمی‌شود؟

   

  مدیر شبکه ورزش سیما در پاسخ به پرسش بالا با اشاره به محدودیت‌هایی که در زمان پخش مسابقات دارند، عنوان کرد: ما در شبکه ورزش بسیاری از مسابقات را رصد می‌کنیم و از طرفی یکسری محدودیت‌های مونیتورینگ داریم اما از طرفی بازی‌های جام دیویس تنیس را زمانی که صبح برگزار می‌شود شبکه ورزش عصر همان روز به پخش می‌رساند. در نتیجه باید تلاش‌های این چنینی هم دیده شود؛ البته برای پخش زنده برخی بازی‌ها از جمله تنیس اقدام کرده‌ایم اما از سوی مخاطب، ظرفیت پنج ساعت تماشای بازی وجود ندارد.

   

  وی ادامه داد: پیش از این اعلام کرده‌ایم مسابقاتی که یک هفته از پخش آن‌ها می‌گذرد، نباید پخش نشوند، منتهی خودمان هم به این شرایط نرسیده‌ایم. دستور‌العمل پخش تأخیر یک هفته‌ای برخی بازی‌ها هنوز به دستمان نیامده است.

   

  متأسفانه هیچ ظرفیتی برای جذب گزارشگر نداشته‌ایم

   

  مدیر شبکه ورزش سیما با یک سوال دیگر که مربوط به گزارش بازی‌های فرمول یک است روبرو شد؛ سوالی که در آن از گزارشگر این بازی‌ها به عنوان یک گزارشگر حرفه‌ای یاد شد.

   

  وی در این خصوص مطرح کرد: در مورد گزارشگران شبکه ورزش باید بگویم به آن‌ها باید فرصت داد تا آموزش ببینند. متأسفانه ما هیچ ظرفیتی برای جذب گزارشگران پیش از این در شبکه سه نداشته‌ایم و هر آنچه بوده‌اند هم در حوزه گزارش فوتبال بوده که تعدادشان انگشت‌شمار است. ما در شبکه ورزش نوپا در حال حاضر گزارشگرانی آورده‌ایم که هنوز وارد نیستند و مشکلاتی دارند.

   

  سردرگمی شبکه ورزش در پخش کل مسابقات ورزشی

   

  صادقی در بخش دیگری از این نشست در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه شبکه ورزش برای پخش منظم بازی‌ها در رشته‌های مختلف چه تمهیداتی دارد؟ گفت: در پخش این بازی‌ها متأسفانه گاهی خود فدراسیون‌ها ساعت برگزاری برنامه‌شان را عقب و جلو می‌اندازند. پخش مسابقات یک بار با فوتبال تلاقی پیدا می‌کند و یک بار دیگر با فوتسال. به جز فوتبال که تکلیف آن مشخص است، ما در سه - چهار روز بقیه‌ی هفته، همزمان برگزاری بیش از 10 رشته را داریم. اگر می‌بینید بازی‌ها غیرهمزمان پخش می‌شوند، به دلیل این است که یک هفته سراغ والیبال می‌رویم و هفته دیگر مجبوریم سراغ کشتی برویم تا تنوع در پخش بازی‌ها رعایت شود.

   

   

  یک شبکه با 10 فدراسیون طرف است

   

  صادقی در ادامه تصریح کرد: برخی از روسای فدراسیون‌ها می‌گویند حال که شبکه 24 ساعته ورزش داریم جایگاه ما کجاست. باید بگویم در قبال تعامل با فدراسیون‌ها فقط ما نیستیم که تعامل می‌کنیم. یک شبکه با 10 فدراسیون طرف است. به همین دلیل تمام این مسابقات به صورت همزمان برگزار می‌شوند و ما مجبور می‌شویم هر هفته به سراغ یک ورزش برویم. اما باید بگویم ورزش‌های رزمی از جمله رشته‌هایی هستند که تعامل خوبی با ما دارند. سال گذشته نیز تکواندو، کنگ‌فو و کاراته از جمله ورزش‌هایی بودند که به خوبی توانستیم آن‌ها را پوشش دهیم به دلیل اینکه کاملا همکاری دارند.

   

  همه فدراسیون‌ها به دنبال بهترین ساعات پخش می‌گردند

   

  مدیر شبکه ورزش در ایسنا

  وی درخصوص در اختیار قرار دادن زمان برای پخش مسابقات به فدراسیون‌ها نیز گفت: زمانی که مثلا به فدراسیونی می‌گوییم از 24 ساعت،‌ ساعت 11 تا یک به شما اختصاص دارد، آن‌ها مطرح می‌کنند که پس می‌خواهید ما را دَک کنید. به دلیل اینکه همه فدراسیون‌ها به دنبال بهترین ساعات پخش برای مسابقات خود می‌گردند. ساعاتی که بین 10 تا 12 و یا 16 تا 19 است.

   

  او با اشاره به همکاری فدراسیون‌های بدمینتون و اسکوآش در زمینه پخش مسابقات خاطرنشان کرد: تیم بدمینتون و اسکوآش کاملا با ما همکاری و تعامل دارند و همین تعامل باعث شده است که طی دو سال گذشته ورزش‌های بسیاری را پوشش دهیم.

   

  در شهرستان‌ها با نحوه پخش بازی‌ها مشکل داریم

   

  وی با انتقاد از اینکه در شهرستان‌ها با نحوه پخش بازی‌ها مشکل داریم، گفت: یعنی اگر شما یکی از بازی‌ها را پوشش دهید متأسفانه هشت بازی از آن مسابقات را از دست داده‌اید؛ بنابراین برخی اوقات این بازی‌ها را ضبط و پخش می‌کنیم. بسیاری از مشکلات ما با فدراسیون‌ها و هیأت‌های شهرستانی است.

   

  احتمال پخش نشدن بازی‌های پارا آسیایی از شبکه‌ ورزش

   

  صادقی در بخش دیگری از این نشست درخصوص تمهیدات برای خرید بازی‌های بسکتبال و همچنین والیبال و بازی‌های آسیایی اینچئون گفت: در حال حاضر رایزنی برای خرید بازی‌های بسکتبال آغاز شده است، اما هنوز اقدام عملیاتی آن انجام نشده است. درخصوص پخش بازی‌های آسیایی نیز بنا داریم حداقل روزی 15 الی 16 ساعت را به آن اختصاص دهیم و قطعا قرار است گزارشگرانی را هم به این بازی‌ها اعزام کنیم. اما پوشش بازی‌های پارا آسیایی هنوز مشخص نیست. در حال حاضر شش کشور بیشتر اعلام آمادگی نکرده‌اند و معلوم نیست که این بازی‌ها را پوشش دهیم و در این خصوص فکر می‌کنم ضعیف‌تر از سال‌های قبل باشیم.

   

   

  سانسور کردن و پخش نکردن به هر قیمتی مهم است

   

  مدیر شبکه ورزش در ایسنا

  مدیر شبکه ورزش سیما در مورد انتقادی که به نحوه سانسور کردن مسابقات مهم ورزشی صورت می‌گیرد نیز توضیحاتی را ارائه داد و درخصوص لزوم انجام سانسور حرفه‌ای خصوصا در مسابقات ملی اظهار کرد: با توجه به فرصت بسیار کمی که برای گرفتن اینسرت‌های تصویری جایگزین داریم و بعضا چسبیده به مسابقات تصویر را دریافت می‌کنیم، اینسرت‌های ما مطلوب نیست. از طرفی برخی تصویر بازی‌ها با شئونات ما مغایرت دارد اما مهم پخش نکردن آن‌ها به هر قیمتی است. اگر اینسرت‌هایمان کافی باشد، عواملمان آنقدر حرفه‌ای هستند که در مدت زمان هفت ثانیه از پس کار بربیایند. البته باید بگویم هنگام پخش فوتبال کمتر چنین اتفاقاتی می‌افتد و اشکالی نمی‌بینیم. به طوری که از سال گذشته 200 فوتبالی که پخش شد با همین ممیزی‌ها پخش شد.

   

  وی در پاسخ به اینکه بعضا در پخش مسابقات فوتبال جام‌جهانی نیز مشکل سانسور غیرحرفه‌ای دیده می‌شد، ادامه داد: در بخش‌هایی که اینسرت تصویری محدود داریم این مشکل وجود دارد. ولی عمدتا اینگونه نیست برای اینکه عوامل پخش طی این دو سال گذشته تمام فوتبال اروپا را بدون نقص پخش کردند و مشکلی پیش نیامد.

   

  پخش مسابقاتی که برای تلویزیون دردسرساز است

   

  او سپس با بیان اینکه لیگ جهانی والیبال واقعا شرایط مناسبی برای پخش نداشت، گفت: همیشه اصل اول برای ما رعایت شئونات اسلامی است حتی اگر تصویر فیکس و ثابتی را نشان دهیم تصاویر خلاف شئونات را نشان نمی‌دهیم. با وجود این تلاش می‌کنیم اعصاب بیننده بهم نریزد. به طور کلی این اتفاقات نمی‌افتد مگر اینکه اینسرت کافی داشته باشیم که در این دوره از مسابقات واقعا نبود. در غیر این صورت عوامل به اندازه کافی حرفه‌ای بودند به ویژه در مسابقات لیگ جهانی والیبال که از افراد حرفه‌ای‌تری استفاده شده بود.

   

  وی در ادامه تأکید کرد: با وجود اینکه پخش زنده یک مسابقه برای ما مزیت محسوب می‌شود گاهی اوقات شرایط معمول نیست.

   

  صادقی همچنین با اشاره به اینکه مسابقات اروپا را به خوبی از شبکه ورزش پخش می‌کنیم، اظهار کرد: متاسفانه مسابقات جام‌جهانی فوتبال و همچنین لیگ جهانی والیبال برای ما مشکل‌ساز شد.

   

  مدیر شبکه ورزش سیما در پایان این نشست در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه علت قطعی صداها در حین پخش برخی مسابقات ورزشی چیست؟ گفت: اگر این بازی‌ها از شبکه عربی اقتباس شده باشد امکان دارد صدای گزارشگر عربی آنقدر بالا بوده است که ما مجبور شده‌ایم این بخش‌ها را قطع کنیم. اما عمدتا قریب به اتفاق بیش از 75 درصد از بازی‌هایمان را به شکل (کلی) و با صدای ورزشگاه پخش می‌کنیم مگر در مواردی خاص.

  پست های مرتبط :


  ارسال نظر
  علی حسینی
  (علی حسینی) می گوید :

  سلام.باید هرچه سریعتر این مدیر نالایق رو اخراج کنند!!!!!

  پاسخ : از شما تقاضا دارم برای عملی شدن این موضوع مراتب را به روابط عمومی سیما بخش پرسش و پاسخ منعکس کنیدwww.pririb.ir

  نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
  وبسایت
  :) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
  کد امنیتیرفرش کد امنیتی

  stat
  تبلیغات
  Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
  اخبار به روز
  ورود به سایت
  آمارگیر
   آمار مطالب
   کل مطالب : 514
   کل نظرات : 2179
   آمار کاربران
   افراد آنلاين : 4
   تعداد اعضا : 697
   آمار بازديد
   بازديد امروز : 292
   بازديد ديروز : 607
   بازديد کننده امروز : 58
   بازديد کننده ديروز : 141
   گوگل امروز : 4
   گوگل ديروز: 27
   بازديد هفته : 1,361
   بازديد ماه : 7,850
   بازديد سال : 75,033
   بازديد کلي : 1,405,214
   اطلاعات شما
   آي پي : 18.212.90.230
   مرورگر :
   سيستم عامل :
  مطالب جدید
  • به روز رسانی مطالب سایت
  • ضعف برنامه های تخصصی کارشناسی فوتبال در سیما
  • توضیح قائم مقام سیما درباره تغییرات ایجاد شده در شبکه ها
  • تغییر در فرستنده سوم دیجیتال کشور
  • ادمین استار تی وی در تلگرام شوبد
  • پوشش 90 درصدی سیگنال رسانی زمینی صدا و سیما تا دو سال آینده
  • شبکه ورزش ایران پنج ساله شد
  • وقتی شبکه خبر جان می گیرد!!
  • پوزش به علت مسدود شدن سایت
  • ویژه برنامه های تابستانی شبکه نمایش اعلام شد / پخش نسخه HD بیشتر آثار